Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach
http://gim3pielgrzymowice.superszkolna.pl

08 grudnia 2013 18:46 | Aktualności

AKTYWNA EDUKACJA ODPOWIEDŹ NA NUDNE LEKCJE

Pani Marta Florkiewicz-Borkowska  nauczycielka języka niemieckiego oraz zajęć technicznych w naszym gimnazjum w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej prowadziła  Szkolenie Moderatorów oraz warsztaty na Konferencji Otwierającej w ramach programu Aktywna Edukacja.

Program Aktywna Edukacja jest  prowadzony w ramach projektu „Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach” .

Na panelu w ramach Konferencji Otwierającej pani Marta Florkiewicz- Borkowska zaprezentowała dobre praktyki wykorzystywania nowoczesnych technologii w edukacji w oparciu o własne i uczniowskie materiały wypracowane w ramach lekcji języka niemieckiego i projektów edukacyjnych z języka niemieckiego.

Warto dodać, że w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało bazę samouczków na różne tematy (http://samouczki.ceo.org.pl/) .  W samouczku dotyczącym wykorzystywania blogów w edukacji, jako przykłady dobrych praktyk  zostały zaprezentowane blogi uczniów z naszego gimnazjum (http://samouczki.ceo.org.pl/learn/index/16) , blog projektu gimnazjalnego Aschenputtel oraz Gumisie.