Witamy na szkolnej stronie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

Aktualności

12 stycznia 2016 13:55 | Aktualności

W O Ś P 2016

24 Finał WOŚP za nami!

Nasze gimnazjum już  piąty raz wzięło udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Ponownie na zaproszenie Jastrzębskiego Sztabu wzięliśmy udział w jarmarku szkół w Galerii Jastrzębie.

Nasze granie rozpoczęło się jednak jeszcze przed samym finałem. Już przed świętami planowaliśmy nasze działania a od  początku stycznia zaczęliśmy je wcielać w życie. Zaangażowała się cała szkoła – uczniowie, nauczyciele, administracja szkoły oraz rodzice. Uczniowie klasami organizowali w każdy dzień „jarmark wypieków” na przerwach między lekcjami. Była także gorąca herbata ;) Dzięki temu nasza WOŚPowa puszka powoli się zapełniała. W międzyczasie odbywały się także popołudniowe spotkania szycia filcowych i polarowych  stworkopotworków, w których brali udział także uczniowie z klas pierwszych . Okazało się, że każdy potrafi szyć i ma talent – wystarczy tylko ochota i czas!  Powstały także mini-szaliczki robione tylko przy pomocy palców, których wykonania uczyła Karolina z klasy III b. W miłym towarzystwie spędziliśmy popołudnia piątkowe przedświąteczne oraz poświąteczne. 

W niedzielę 10 stycznia graliśmy z Orkiestrą w Galerii Jastrzębie. Nasze zaangażowanie polegało na prowadzeniu własnego stoiska, zorganizowaniu występów artystycznych i  przeprowadzeniu głównej AUKCJI Live.  Jarmark trwał w godzinach 9.00-17.00. natomiast występy i licytacja odbyły się po godzinie 14.00. Pomimo tego, że nasz występ zbiegł się z pobijaniem rekordu Guinessa w tańczeniu poloneza przed kinem Centrum, poszło nam znakomicie i kolejny raz pobiliśmy rekord licytacji. A było co licytować: ogromny kosz konfitur i przetworów przygotowany przez Przewodniczącą Rady Rodziców, mega polarowy kot a’la Simon’sCat uszyty przez Kamilę z klasy IIa, przepiękna kompozycja kwiatowa w wiklinowym koszu przygotowana przez Kwiaciarnię Retro z Pielgrzymowic oraz specjalna LUPO-paczka przygotowana przez firmę Lupo Art Games, a w niej gra karciana, puzzle i książeczka dla dzieci oraz przepiękne grafiki. Występ artystyczny również był mocnym wejściem: swój talent pokazały nasze trzy szkolne artystki: Kamila, Kasia i Marysia, które fantastycznie reprezentowały nasze gimnazjum oraz pokazały swoje możliwości! Warto było być, posłuchać i zobaczyć je na żywo! Hitem naszego jarmarcznego stoiska okazały się oczywiście kolorowe stworkopotworki – sprzedały się praktycznie wszystkie sztuki! Serduszkowe  balony przyciągały wzrokiem wszystkie dzieci, a na kolorowe galaretki dali się skusić nawet pracownicy sklepów w Galerii. Wszędzie krążyli nasi przedstawiciele gimnazjum w koszulkach z napisami, dzięki czemu nie mogliśmy zostać niezauważeni. 

W ten dzień znowu miałam okazję się przekonać, że na Pielgrzymowice zawsze można liczyć! Dzięki uczniom, rodzicom, naszym przyjaciołom i znajomym udało się kolejny raz stworzyć fajne wydarzenie! Dziękuję rodzinie Kamili za wylicytowanie Mega Kota Szarego , Panu Dyrektorowi za zlicytowanie kosza konfitur i przetworów, Panu Tomkowi i Grajcarni za zlicytowanie paczki od Lupo Art Games oraz rodzicom Marysi za licytację kosza kompozycji kwiatowej z naszej pielgrzymowickiej kwiaciarni Retro! Przede wszystkim dziękuję ekipie uczniowskiej za Wasze chęci, zaangażowanie, za galaretki, ciasto, babeczki, muffinki oraz kawkę i herbatkę a absolwentom za odwiedziny i wsparcie!  Bez Was ten dzień by się nie odbył, bez Was wyglądałby zupełnie inaczej! Specjalne podziękowania dla Pana Tomka, który każdego roku współorganizuje razem ze mną naszą gimnazjalną WOŚPową akcję!

Dziękuję wszystkim zaangażowanym!

Marta Florkiewicz-Borkowska – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Przeczytano: 972 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: