Witamy na szkolnej stronie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

Aktualności

15 stycznia 2016 10:59 | Aktualności

Awatarkowa akcja międzyszkolna.

Awatarkowa akcja międzyszkolna.

 

Nasz awatarkowy projekt międzyszkolny dociera do coraz to szerszej publiczności. O naszym projekcie, realizowanym w ramach zajęć technicznych można poczytać na blogu przedmiotowym www.handmade-pielgrzymowice.blogspot.com. Pani Marta opowiadała o projekcie również na konferencjach Inspir@cje w Warszawie oraz pisała artykuły na blogu Superbelfrzy, do czasopisma Głos Nauczycielski oraz do Księgi Trendów wydanej przez Young Digital Planet. Ten rodzaj zajęć cieszy się bardzo dużą popularnością - są także szkoły, które biorą z nas przykład i również wprowadzają taką formę na swoich zajęciach. 

Ostatnio o naszych pielgrzymowickich zajęciach technicznych i samej akcji mogliśmy usłyszeć w radio TOK FM w wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarkę Aleksandrę Pezdę z nauczycielką Jolantą Okuniewską, nominowaną w konkursie Global Teacher Prize:  http://audycje.tokfm.pl/odcinek/Rozmowa-z-Jolanta-Okuniewska-nauczycielka-nominowana-w-konkursie-Global-Teacher-Prize/33106.  Pani Jola i jej uczniowie byli drugą szkołą, z którą nawiązaliśmy kontakt w ramach tego projektu. 

Przypominamy także wywiad przeprowadzony z naszą nauczycielką panią Martą Florkiewicz-Borkowską dotyczący innowacyjnych metod nauczania, w którym opowiada między innymi właśnie o zajęciach technicznych i projekcie awatarkowym:  http://audycje.tokfm.pl/odcinek/Nauczyciel-innowacyjny-Opowiadaja-Marta-Florkiewicz-Borkowska-i-Marcin-Polak/16390

Przeczytano: 653 razy. Wydrukuj|Do góry