29 kwietnia 2016 09:42 | Aktualności

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Z okazji Święta Ziemi, 22 kwietnia 2016 r. w naszej szkole zorganizowano akcję "Sprzątanie świata". Każda z klas, wraz z wyznaczonymi opiekunami/wychowawcami, wybrała się na przechadzkę, aby oczyścić środowisko Pielgrzymowic. Trasy wybrała Pani dr Janina Węglarz-Wieszołek - nauczycielka biologii. Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w takich wydarzeniach, które są bardzo ważne dla naszej miejscowości. Dzięki nim możemy sprawić czy nasze środowisko, w którym żyjemy jest zadbane i czyste. W ten sposób uświadamiamy również innych, jak ważne jest dbanie o nasze wspólne dobre, jakim jest planeta Ziemia. Nie było to pierwsze i najprawdopodobniej ostanie "Sprzątanie świata", w którym uczestniczyliśmy. Na szczęście ilość worków z zebranymi nieczystościami nie była zbyt duża, co świadczy dobrze o mieszkańcach Pielgrzymowic.

Agata Herman