10 maja 2016 23:41 | Aktualności

Światowe dni książki

W poniedziałek 25 kwietnia odbyła się akcja biblioteczna z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, która miała na celu zachęcenie uczniów do czytania książek oraz pokazanie nam, że biblioteka to przyjazna instytucja.  Biblioteka tego dnia przeniosła się na parę godzin na korytarze szkoły i przekonywała wszystkich, że - ELITA CZYTA!  Pani Anna Krypczyk zorganizowała interesujące zabawy i konkursy, w których uczestniczyło wielu uczniów naszej szkoły, a także nauczycieli. Można było wziąć udział w konkursie rozpoznawania lektur, czy też uzupełniania  tytułów książek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko "nie oceniaj książki po okładce": każdy uczeń mógł wypożyczyć książkę, nie znając jej tytułu, ale bazując na opiniach internautów. Dodatkowo chętni mogli wziąć udział w akcji fotograficznej "ZOSTAŃ  TWARZĄ  BIBLIOTEKI" promującej czytanie i naszą szkolną bibliotekę.

Pokaz slajdów z akcji:  http://bit.ly/24GRQjS

Emilia Walaszek