Witamy na szkolnej stronie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

Aktualności

01 czerwca 2016 11:16 | Aktualności

„Digital Young Forum” w Warszawie, czyli o Internecie i nowoczesnych technologiach inaczej.

Gdy tylko nadarzyła się okazja i możliwość wzięcia udziału w pierwszym forum młodzieżowym dotyczącym nowoczesnych technologii - Digital Young Forum w Warszawie od razu wiedziałam, że udział w tej imprezie należy się dziewczynom zaangażowanym bardzo aktywnie w nasz tegoroczny projekt eTwinning z języka niemieckiego. Bez wahania wypełniłam formularz rejestracyjny i uzasadniłam dlaczego akurat  MY powinniśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Udało się – dostaliśmy zaproszenia.  Przy wsparciu szkoły oraz Rady Rodziców udało się koszty zredukować do minimum i 12 maja w czwartek razem z grupką uczennic z klasy II a w składzie: Agnieszka Kulik, Kamila Markiton, Natalia Marcol, Karolina Moskwik, Katarzyna Piwko, Weronika Stuchlik, Sandra Szewczyk oraz Klaudia Węglorz, wybrałyśmy się do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik na pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Zależało mi na tym, aby dziewczyny mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat użytkowania serwisów internetowych, gier i aplikacji mobilnych, aby miały okazję posłuchać swoich rówieśników opowiadających o doświadczeniach i osiągnięciach związanych z Internetem i nowoczesnymi technologiami, aby zobaczyły, że Internet nie musi wcale służyć tylko do marnowania czasu, lecz może być świetnym narzędziem do wyrażania siebie, walki z problemami, czy pozytywnego zmieniania świata.  I rzeczywiście tak się stało. W tym wydarzeniu wzięli udział nie tylko specjaliści, blogerzy i youtuberzy, ale także młode osoby, które doświadczyły cyberprzemocy oraz osiągnęły sukces i nie bały się o tym mówić:  Paulina Mikuła (kanał na Youtube „Mówiąc inaczej”) z wykładem o tytule „Youtube – jakie to proste!”, Michalina Ferencz i Kamila Gołdyka (przedstawicielki #MamyGłos) z prelekcją „#MamyGłos – start up, który zmienia świat”, „Anna Alboth” (blog „The Family Without Borders”) „Jak Facebookiem zrobić dobrze?”, Amelia Gruszczyńska (społeczność „Porcelanowe Aniołki”) „Jak zamieniłam słabość w siłę?”, Wojtek Wieman „Jak wystartować na Youtube?”, Oliwia Trybus „Piszę więc jestem” (blog „Milion i Oliwka”) , Rafał Jarząbek „Bezkarność w sieci” (kanał „Z dobrym słowem”),  Patryk Grzeszczuk „Giereczki mają znaczenie” i wiele innych ciekawych osób. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia:  http://digitalyouth.pl/

W przerwach pomiędzy sesjami dziewczyny miały okazję pozwiedzać stoiska wystawców i między innymi pobawić się programem do tworzenia obiektów do druku 3D (co udało się Klaudii i Weronice).

Pomimo wczesnych godzin wyjazdu oraz późnego powrotu uważam, że była to jedna z najlepszych jednodniowych wycieczek edukacyjnych – wycieczka nie oderwana od rzeczywistości, wycieczka bliska nastolatkom, ich zainteresowaniom oraz przede wszystkim bliska światu, w jakim żyją oni, ale i my wszyscy. Dziewczyny napisały swoje refleksje z naszego wyjazdu, które tylko potwierdzają moją opinię. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się uczestniczyć w tym wydarzeniu. 

 

Marta Florkiewicz-Borkowska 

Przeczytano: 527 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: