Witamy na szkolnej stronie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

Aktualności

03 czerwca 2016 08:52 | Aktualności

„Digital Young Forum” w Warszawie refleksje uczestników

Sandra:

Jedną z osób występujących na pierwszej sesji była Oliwia Trybus. Oliwia ma 15 lat i od 4 lat tworzy w sieci. Jest autorką bloga "Milion i Oliwka". Tworzy go z Milionkiem, czyli młodszą siostrą Martyną. Oliwia jest uważną obserwatorką świata i odważnie wypowiada swoje poglądy. W pewnym momencie  swojego życia spotkała się z napływem wielu negatywnych komentarzy na jej temat. Mimo tego postanowiła się nie poddawać i cały czas udzielała się na swoim blogu. Chociaż przed każdym dodaniem nowego posta obawiała się, jak to będzie. Bardzo duże wsparcie otrzymywała od rodziny. Mówiła też, że czasami musi odmówić sobie np. wyjścia z przyjaciółmi, ponieważ chce napisać nowego posta lub zrobić zdjęcia na bloga. Trzy razy startowała w konkursie na najlepszego bloga. Miała za sobą dwie nieudane próby, mimo to nie poddała się i postanowiła spróbować jeszcze ostatni raz.  Za trzecim razem wygrała i otrzymała tytuł najlepszego polskiego bloga nastolatek w konkursie Blog Roku 2014. Obecnie jest ambasadorką ogólnopolskiej kampanii "Stop mowie nienawiści". Podobało mi się wystąpienie Oliwii, ponieważ pokazała, że w tak młodym wieku można tyle osiągnąć. Podczas drugiej sesji wystąpiły Michalina Ferencz i Kamila Gołdyka. Są to dwie nastolatki, które walczą o prawa młodych kobiet. Razem stworzyły inicjatywę  #MamyGłos. W swoim wystąpieniu opowiadały o tym, że kobiety powinny mieć prawa do różnych rzeczy i wcale nie powinny być dyskryminowane. Wyprodukowały również dwie animacje obalające stereotypy na temat kobiet. Ich wystąpienie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród widzów. Moim zdaniem było to bardzo ciekawe wystąpienie, dziewczyny pokazały, że mają odwagę. 

Weronika:

Kiedy dowiedziałam się, że jest możliwość wyjazdu do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik od razu się zdecydowałam na udział. Podczas prezentacji słuchałyśmy ludzi, którzy coś osiągnęli lub czegoś ważnego doświadczyli. Ich opowieści były bardzo ciekawe i inspirujące. Mieliśmy 50 minutowe przerwy, które wykorzystywaliśmy do zwiedzania stref wystawowych. W międzyczasie mogłyśmy także poznać nowych ludzi oraz  wymienić się spostrzeżenia z koleżankami. Bardzo zainteresowała mnie Anna Alboth dziennikarka i autorka bloga podróżniczego ,,The Family Without Borders''. W tym blogu opisuje o swoich wyjazdach rodzinnych, którymi  inspiruje ludzi do podróżowania oraz pomagania potrzebującym. Zaciekawił mnie również Rafał Jarząbek - sympatyczny człowiek, operator, montażysta, scenarzysta oraz youtuber. Na kanale pana Rafała można zobaczyć treści dotyczące człowieka; jego wady, zalety, zachowanie, kompleksy  i problemy. Kanał nie ośmiesza, ale uczy.  Forum w Warszawie bardzo mi się podobał. Spędziliśmy bardzo pozytywnie czas. Wynieśliśmy z tego bardzo dużo ciekawych i pouczających informacji, które warto  zapamiętać. 

Agnieszka:

Największe wrażenie wywarły na mnie wystąpienia moich rówieśników: „Piszę więc jestem” Oliwii Trybus oraz „Retroza” przyjaciół z Zawiercia.  Oliwia to piętnastolatka, która opowiedziała nam, że w każdym wieku każdy z nas może zacząć swoją przygodę z prowadzeniem własnego bloga. Jest  autorką bloga ,,Milion i Oliwka'', który otrzymał tytuł Blog Roku 2014. Pomimo dużej ilości  „hejtów”  Oliwia  nie poddawała się i udało jej się osiągnąć swój cel. Dziewczyna opisuje na blogu swoje przeżycia oraz udziela różnych porad. Bardzo podobała mi się jej opowieść  o początkach z blogiem. Drugie wystąpienie należało do grupy chłopaków, reprezentowanych przez:  Daniela Drabka, Pawła Stoleckiego, Michała Grychtala i Mateusza Pantaka, których połączyła wspólna pasja do nowoczesnych technologii. Każdy z nich jest inny, a ich wspólne zainteresowania doprowadziły do powstania  edukacyjnej gry dla młodszych mieszkańców ich miasta o nazwie „Retroza”. Stworzona gra przez chłopaków nazywa się: ,,Retroza''. Chłopaki zrobili na mnie duże wrażenie, ponieważ naprawdę pokazali, że w niedługim czasie oraz niewielkim nakładem finansowym i praktycznie od zera  można stworzyć coś Wielkiego. Z pewnością było to dla nich wielkim wyzwaniem, które  podjęli, ale postawiony przez nich cel został od razu zauważony i doceniony. Ja osobiście życzę im dalszych sukcesów i powodzenia. 

Przeczytano: 468 razy. Wydrukuj|Do góry