03 czerwca 2016 08:59 | Aktualności

Wiosenne Spotkanie z Folklorem

Dnia 20.05. w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach odbyło się XII Wiosenne Spotkanie z Folklorem. Uroczystość miała na celu rozpowszechnianie i promowanie śląskich tradycji, gwary i pieśni. Głównym punktem tego dnia był konkurs w dwóch kategoriach: mowy śląskiej („godka”) i pieśni śląskiej („pieśniczka”). Nasze gimnazjum reprezentowali:

Kategoria „pieśniczka”:

Kamila Czyż z klasy 1a (laureatka I miejsca)

Katarzyna Piwko z klasy 2a (laureatka II miejsca)

Dziewczyny przygotowała pani Izabela Pilis, a na skrzypcach zagrała Agata Lebioda z klasy 3b.

Kategoria „godka”

Marek Kiełkowski i Marcin Barchański z klasy 3b.

Na tegoroczne spotkanie zostali zaproszeni goście z Niemiec i Czech. Kasia zaśpiewała w ich narodowych językach przy akompaniamencie zespołu 2+3. Oprócz tego można było wysłuchać chóru „Niezapominajki”, Zespołu Pieśni i Tańca z Olzy, przedstawienia po śląsku zrealizowanego przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej oraz wystąpienia Bogusława Musiolika.

Szczegóły i fotorelacja na stronie http://www.sppielgrzymowice.pawlowice.pl/index.php/8-aktualnosci/342-xii-wiosenne-spotkanie-z-folklorem

Katarzyna Piwko