Witamy na szkolnej stronie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

Aktualności

03 czerwca 2016 09:02 | Aktualności

Spotkanie z podróżnikiem

        

 

            W dniu 10 maja 2016 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z niesamowitym człowiekiem - podróżnikiem, panem Krzysztofem Nowakiem. Uczestniczyły w nim obie  klasy trzecie oraz klasa II a . Spotkanie odbyło się  w sali numer 11.

         Pan Krzysztof opowiedział nam o swojej podróży trwającej od kwietnia 2014 do marca 2015 r. , którą odbył wspólnie z jego żoną na rowerze.  W przygotowanej przez niego prezentacji mogliśmy podziwiać zdjęcia, które wykonał podczas trwania rowerowej przygody. Dokładnie omawiał kolejne etapy tej niezwykłej wycieczki, szczegółowo opowiadając nam, z jakimi problemami musieli się zmierzyć.  Przybliżył nam także kulturę i tradycje zwiedzanych krajów. Podróżnicy swoją wyprawę rozpoczęli  w Polsce, w Kończycach Małych niedaleko Pielgrzymowic, zmierzając przez Rosję do Singapuru, z którego samolotem dostali się do Stambułu, a stamtąd z powrotem do Polski. W sumie przejechali trasę liczącą 24547 km w 328 dni, z czego 229 dni spędzili na rowerach.  

        Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w tym spotkaniu i myślę, że na wielu osobach, tak jak i na mnie, wywarło ono wielkie wrażenie oraz wzbudziło podziw i szacunek dla Pana Krzysztofa i jego żony. To spotkanie zachęciło nas także do podejmowania wyzwań i dążenia do osiągania swoich celów.

Więcej informacji o tej podróży może znaleźć na blogu prowadzonym przez pana Krzyśka:

http://roadtonowhere2014.blogspot.com


Martyna Banasiak  

Przeczytano: 321 razy. Wydrukuj|Do góry