Witamy na szkolnej stronie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

Aktualności

23 czerwca 2016 09:53 | Aktualności

DZIEŃ TALENTÓW w Pielgrzymowicach

17 czerwca w piątek odbyła się już czwarta edycja Dnia Talentów w naszej szkole, organizowana przez Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunem. Jak we wcześniejszych edycjach i tym razem impreza ta została połączona z wręczaniem nagród uczniom, w związku z ich udziałem w różnych konkursach wewnątrzszkolnych oraz pozaszkolnych, a także za działalność w Samorządzie Szkolnym.

 Wspomniana uroczystość  to plejada najróżniejszych talentów, które często swój debiut mają właśnie w tym Dniu. Scenariusz  przygotowywany jest przeze mnie specjalnie pod występujących oraz otrzymywane nagrody. Zależy mi, aby to było święto uczniów. Aby czuli się wyjątkowo. Każdego roku obiecuję sobie, że poświęcimy więcej czasu na próby, ale ostatecznie okazuje się, że mamy jedną jedyną wspólną, a mimo to wszystko jest profesjonalnie przedstawione. 

Ten rok różnił się nieco od poprzednich edycji. Przede wszystkim było mniej śpiewu niż zwykle, natomiast dużo więcej gry scenicznej. Udało mi się namówić chłopaków z klasy III B, aby pokazali drzemiące w nich talenty szerszej publiczności. Uczniowie spisali się  doskonale! Marek, Miłosz i Marcin wystąpili jako Kabaret Młodych Panów, genialnie odgrywając jeden z ich występów kabaretowych. Wspólnie z Szymonem z klasy IIIa wcielili się także w postaci występujące w przypowieści otwierającej tegoroczny Dzień Talentów. Miłosza i Marcina zobaczyliśmy jeszcze w skeczu „Kuna”, natomiast Marka i Szymona w skeczu „What”. Wspaniale zaprezentowały się również dziewczyny z klas trzecich - Magda i Martyna, które znakomicie zagrały kobiety podróżujące pociągiem. Magda była kobietą z miasta, natomiast Martyna babą ze wsi. W rolę narratora wcieliła się Natalia z klasy IIb. Dziewczynom scena nie jest obca – wszystkie należą do pawłowickiej grupy musicalowej „Em” i niedawno miała miejsce premiera ich najnowszego spektaklu „Upiorny Teatr”.  Natalia wystąpiła także z Klaudią z IIa w pantomimie własnego autorstwa. Dziewczyny same opracowały choreografię i dobrały muzykę. Kasia z klasy IIa uraczyła nas swoim fantastycznym śpiewem, wykonując dwa piękne utwory: jeden Anny German, drugi Franka Sinatry.  Oprócz Kasi na naszej scenie po raz pierwszy zadebiutowały także Dominika i Brygida z klasy Ia, śpiewając piosenkę Iry „Ona jest ze snu”. Kasia i Asia z klas pierwszych akompaniowały im na gitarach elektrycznych! Asia pokazała się jeszcze w innych odsłonach: solo z gitarą elektryczną oraz tańcząc z Patrycją z klasy Ib. Dziewczyny wprowadziły wszystkich w bardzo pozytywny, energiczny nastrój.  Oprócz dziewczyn, z gitarą elektryczną na scenie pojawił się także chłopak - Kacper Holesz z klasy IIIa. W końcu zgodził się wystąpić i pokazał swój talent! W tym roku uczniowie klas trzecich i drugich zaprezentowali także efekty swoich działań projektowych w ramach zajęć artystycznych z panią Anną Pękalą oraz z panem Tomaszem Sroką. 

Teledysk grupy z klas drugich: http://bit.ly/28SVXRc 

Trailer grupy z klas trzecich:   http://bit.ly/28MBIaD 

 

Nie mogę nie wspomnieć o prowadzących całą uroczystość dziewięciu uczennicach, które jak zwykle profesjonalnie podeszły do swojego zadania. Asia, Natalia, Ania, Magda, Julia, Agata, Klaudia W., Maja oraz Klaudia Z. – jesteście wspaniałymi konferansjerkami.  Tradycją się stało, że na sam koniec Dnia Talentów prezentujemy filmik podsumowujący całą roczną działalność szkolną, którego wykonaniem zajęli się uczniowie klasy IIa Robert Dziadek wraz z Kajetanem Brańczykiem. 

https://youtu.be/kcuboQHsNXg 

 

Podsumowując -  jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom – bez Was ten dzień by nie istniał. Dziękuję, że mogę na Was liczyć!

 

Opiekunka Samorządu Uczniowskiego Marta Florkiewicz-Borkowska

Przeczytano: 538 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: