Witamy na szkolnej stronie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

Aktualności

23 listopada 2016 21:51 | Aktualności

Nowości w bibliotece

Nowości w bibliotece szkolnej

 

Serdecznie zapraszamy do wypożyczania najnowszych książek zakupionych przez bibliotekę gimnazjum.

 

Sarah Gerdes „Komnaty”

Bliźnięta Fleener – obdarzona doskonałą pamięcią Mia i biegły we wschodnich sztukach walki Cage – wiodą beztroski żywot zwyczajnych amerykańskich nastolatków. Do dnia, w którym ich ojciec wulkanolog zostaje porwany. W porzuconym przez niego plecaku Cage i Mia znajdują tajemniczą ażurową kulę, która przenosi ich w czasie i przestrzeni. Dlaczego znaleźli się właśnie w Chinach? Czy ich los rzeczywiście został zapisany na klingach starożytnych mieczy?

Źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/komnaty.html

 

Agata Mańczyk „Facet z prostą instrukcją obsługi”

Było ich trzech. Sznita – wyszczekany i cyniczny do szpiku kości, usiłujący zapracować na opinię największego łobuza okolicy. Flegmatyczny Emeryt – wychowywany na porządnego człowieka, z którym jednak można spodziewać się wyłącznie kłopotów. I Czejen – dobrze zapowiadający się element wywrotowy z warkoczykiem. Przyświecał im jeden cel: dobra zabawa. Do czasu, gdy okazało się, że pech to straszna rzecz.

Trzej przyjaciele zostają nagle przyłapani na nierozważnym wybryku. Jakby tego było mało, nierozłącznych do tej pory kumpli pragnie poróżnić dawna znajoma, Zgaga. O co jednak naprawdę chodzi w tej grze? Sznitę, Emeryta i Czejena czeka najdziwniejsze pół roku w ich rozrywkowym życiu.

Źródło opisu: http://nk.com.pl/facet-z-prosta-instrukcja-obslugi/2266/ksiazka.html#.WDQJWdThDGg

 

Mirjam Mous „Boy 7”

Wyobraź sobie, że budzisz się na gorącej jak rozżarzony węgiel, wypalonej łące i nie masz pojęcia, dokąd podróżujesz, ani skąd pochodzisz. Nie wiesz nawet jak się nazywasz. Adresatem jedynej wiadomości na poczcie głosowej w twoim telefonie jesteś ty sam: – Cokolwiek się stanie, pod żadnym pozorem nie dzwoń na policję. Kim jesteś? Jak tu trafiłeś? Czy można zaufać komukolwiek, kiedy nie ufa się nawet samemu sobie? Wciągający thriller stawiający wiele pytań.

Źródło opisu: http://www.empik.com/boy-7-mous-miriam,p1049909204,ksiazka-p

 

Mirjam Mous „Password”

Mick, wchodząc do pokoju swego najlepszego przyjaciela Jerro, dostrzega, że ten leży nieprzytomny. Szybko powiadamia pogotowie. Ponieważ nie należy do rodziny, nie wolno mu towarzyszyć przyjacielowi w karetce. Lecz gdy chwilę później w szpitalu chce się czegoś o nim dowiedzieć, spotyka go coś osobliwego.

Na Stefana czeka pod szkołą nieznany mężczyzna. Chłopiec mu nie ufa, więc odchodzi. Czego ten facet od niego chce? Stefan rozpaczliwie próbuje zgubić śledzącego go człowieka.

Życiorysy trzech chłopców splatają się ze sobą w szczególny sposób. Przedziwne wydarzenia następują jedno po drugim, a Jerro i Stefan znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie. Mick powoli dochodzi do szokującej prawdy...

Źródło opisu: http://www.empik.com/password-mous-mirjam,p1070493123,ksiazka-p?gclid=COLrjI2CvNACFa0K0woduKIExA&gclsrc=aw.ds

 

Małgorzata Karolina Piekarska „Tropiciele”

Kuba przeprowadza się z rodziną na Saską Kępę. Nowy dom, nowa okolica, nowa szkoła, nowi ludzie… Początkowo nic mu się tu nie podoba. Jednak gdy przypadkowo poznaje Jagodę, jego nudne życie nabiera tempa. Najpierw Kuba dołącza do harcerskiego zastępu "Tropicieli", później na strychu odnajduje tajemnicze pudełko z pocztówkami, wreszcie trafia na ślad cennych klejnotów, czyli dawno zapomnianego rodzinnego skarbu! Chłopak daje się ponieść przygodzie, która wiązać się będzie z wydarzeniami sprzed wielu lat.

 

Wciągająca i pełna humoru powieść przygodowo-detektywistyczna z intrygującym tłem historycznym. Przybliża temat powstania warszawskiego, pozwala poczuć wyjątkowy klimat Saskiej Kępy i zachęca do poznania biografii Wacława Chodkowskiego, przedwojennego malarza, który naprawdę stworzył wspomniane w tekście pocztówki, znalezione później przez jego daleką krewną – autorkę książki.

Źródło opisu: http://nk.com.pl/tropiciele/2276/ksiazka.html#.WDQMFtThDGg

 

Agnieszka Tyszka „Kredens pod Grunwaldem”

Dla Kornelii Goździckiej szkoła to przede wszystkim doskonały trening przed monotonnym i nijakim życiem, jakie teoretycznie czeka każdego dorosłego.

Literacko uzdolniona licealistka, z błyskotliwym i ironicznie ostrym poczuciem humoru oraz nałogiem zapisywania wszystkiego, zauważa szansę na zmianę losu w... kredensie i pewnej znajomości ze współczesnym rycerzem.

Czy pojawienie się starego, zakurzonego mebla w domu Kornelii może faktycznie otworzyć nowy rozdział w jej życiu? Jak Kornelia poradzi sobie z postępującą chorobą ukochanej babci, ze znienawidzonym ojczymem, ze skrajnie potulną wobec niego matką i gdzie w tym wszystkim znajdzie się miejsce na bitwę pod Grunwaldem?

Źródło opisu: http://www.empik.com/kredens-pod-grunwaldem-tyszka-agnieszka,p1053179448,ksiazka-p?gclid=CP72wLiDvNACFRW3GwodvTMP8g&gclsrc=aw.ds

Przeczytano: 271 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: