04 lutego 2017 22:43 | Aktualności

Krajowa Odznaka Jakości za projekt eTwinning z języka niemieckiego!

Na początku tego roku otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning, który był realizowany w zeszłym roku szkolnym w ramach nauki języka niemieckiego z grupą dziewczyn z obecnej klasy III a.

W ramach tego projektu uczniowie z Polski, Grecji i Włoch zdobywali informacje na temat ważnych nietypowych i niezwykłych dni, biorąc jednocześnie udział w różnych aktywnościach i zyskując dzięki temu nową perspektywę widzenia świata.
Głównymi celami projektu, oprócz rozwijania znajomości języka niemieckiego były promowanie wielokulturowości, dzięki czemu uczniowie zetknęli się ze zwyczajami i tradycjami oraz kulturą innych krajów. Jak zwykle nie obyło się bez wykorzystywania nowoczesnych technologii. Udział w projekcie w znacznym stopniu przyczynił się do wzrostu kompetencji w zakresie wykorzystania wielu nowych narzędzi TIK wspierających współpracę między partnerami oraz prezentację efektów działań. Do projektu włączyliśmy również działania artystyczne. Jako nauczycielka niemieckiego wspólnie z moimi partnerkami położyłyśmy także duży nacisk na kreatywny sposób ustnej i pisemnej komunikacji w języku niemieckim, czego efektem były spontaniczne reakcje językowe.
Więcej informacji o projekcie i opisy niektórych działań można znaleźć tutaj na blogu lub zajrzeć na niemiecki blog projektowy, na którym opisywane są wszystkie działania partnerskie:  http://kalenderprojekt.blogspot.com .