26 marca 2017 21:56 | Aktualności

Wojewódzki  Konkurs  Języka Polskiego

POLONISTYCZNE  SUKCESY  KASI  PIWKO

W ubiegłym  tygodniu dotarła do nas radosna wiadomość : uczennica klasy III a Katarzyna Piwko została laureatką Wojewódzkiego  Konkursu  Języka Polskiego.

Droga do finału nie była łatwa: listopadowy etap szkolny konkursu, styczniowy etap rejonowy, a potem ta najważniejsza część: etap wojewódzki.

Kasia musiała zmierzyć się nie tylko z lekturami  ( “Antygoną” Sofoklesa czy “ Hamletem” Szekspira ), czy gramatyką języka polskiego, ale również z przeciwnościami losu.

Kilka dni przed finałowym współzawodnictwem podczas gminnych zawodów doznała kontuzji prawej ręki.Wszystko skończyło się szczęśliwie i Kasia mogła wziąć udział w konkursie.

Uzyskany wynik (95%) pozwolił jej zdobyć tytuł laureata, co zwalnia ją z pisania egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego.

Kasiu, gratulujemy Ci sukcesu i życzymy dalszych. Niech ten wynik motywuje Cię do dalszych wyzwań, realizacji marzeń. Swą ciężką pracą  pokazałaś  innym, że można osiągnąć sukces, jeśli się konsekwentnie do niego dąży.

Magdalena Machnik