02 kwietnia 2017 23:01 | Aktualności

GRAMY I POMAGAMY”   -  RELACJA  Z  KONCERTU

“ Człowiek jest wielki nie przez  to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Tymi słowami Jana Pawła II  rozpoczął się charytatywny koncert  na rzecz dzieci , podopiecznych Fundacji  Dzieciom  “Zdążyć z Pomocą”: Filipa , Ewy ,Kingi i Janka. Impreza odbyła się 18 marca 2017 r. w auli Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach. Przygotowana została przez uczniów i absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach oraz społeczność lokalną.

Każdy, kto przybył na koncert , znalazł coś dla siebie .

Dominowały występy wokalne gimnazjalistek i absolwentek, które czarowały publiczność swoimi nieprzeciętnymi wykonaniami. Usłyszeliśmy utwory m.in. Eda Sheerana, Truce , Doris Day, Iry, Florence and the Machine, Natalii Schroeder czy Rihanny.

Mogliśmy docenić talenty teatralne (pantomima ), taneczne (dancehall)  oraz kabaretowe

(rośnie konkurencja dla Kabaretu Młodych Panów).

Wydarzeniem wieczoru był pokaz mody przygotowany przez Atelier Marty Sierny. Marta jest absolwentką pielgrzymowickiego gimnazjum. Pokaz odbył się w czterech odsłonach. Każda część wzbudzała emocje, pokazywała różne inspiracje młodej projektantki. Stroje charakteryzowała różnorodność ,indywidualność i niebanalność. Owacyjnie została przyjęta ostatnia część, w której modelki zaprezentowały najnowszą kolekcję Marty,  wiosenne stroje wzbogacone o dodatki kwiatowe przygotowane przez panią Ulę Ogierman. Natomiast makijażem i fryzurami modelek zajęły się również nasze absolwentki: Klaudia Dziendziel i Magda Paraluk.

W rolę modelek wcieliły się uczennice i absolwentki gimnazjum. Do występu na wybiegu przygotowywała je  Miss Ziemi Tyskiej, Izabela Stróżka . Dla dziewcząt była to pierwsza przygoda z modelingiem, mimo to zachowywały się niezwykle profesjonalnie.

Ostatnim punktem programu był występ zespołu Saathi Dance & Event, który wykonał taniec indyjski Bollywood. Tancerze świetnie prezentowali się w złotych strojach autorstwa Marty Sierny i pokazali, że są prawdziwymi pasjonatami tańca i świetnej zabawy.

I choć wszyscy tego wieczoru świetnie się bawili, nie należy zapominać o motywie przewodnim koncertu: zbiórce pieniężnej na rzecz chorych dzieci. Na szkolnych korytarzach można było zaobserwować naszych gimnazjalistów w roli wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek . W sumie udało się zebrać 3 775 złoty.

Dużym zaangażowaniem wykazała się Rada Rodziców, która przygotowała słodki poczęstunek  oraz przekąski. Można było delektować się nim podczas przerwy  w koncercie, przy okazji zwiedzając wystawę Żywych Obrazów przygotowaną przez bibliotekę publiczną.

Jak widać, podczas tej imprezy charytatywnej nie zabrakło niczego: było coś dla ducha

i coś dla ciała, przede wszystkim nie zabrakło otwartych serc gotowych pospieszyć z pomocą tym najbardziej potrzebującym.

Wszystkim ludziom , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego koncertu, uczestniczyli w nim, wsparli finansowo chore dzieci serdecznie dziękujemy.

Specjalne podziękowania dla pani Marty Florkiewicz - Borkowskiej , opiekunki Szkolnego Samorządu, która czuwała nad organizacją i przebiegiem całej imprezy.

Zdjęcia z koncertu, wykonane przez absolwenta Adriana Mendrelę, możecie znaleźć na fanpejdżu naszej szkoły: http://bit.ly/2o02FNI

Magdalena Machnik