10 kwietnia 2017 21:15 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W pierwszym tygodniu kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, biblioteki pielgrzymowickie zorganizowały akcję czytelniczą pt. „Daj Książce Lajka”. Każdy miłośnik czytania mógł wyrazić swoją sympatię do książek za pomocą „lajków” oraz emotikonów.

Odwiedzający bibliotekę mieli również okazję, by wziąć udział w zabawie. Należało przyprowadzić ze sobą kolegę lub koleżankę, wylosować karteczkę z koszyka i odnaleźć wskazaną pozycję na półce, a następnie przeczytać na głos wybrany fragment. Na każdą osobę, która wypełniła zadanie, czekał słodki upominek oraz zakładka z najciekawszymi cytatami pochodzącymi z książek młodzieżowych.

Chętnych do udziału w akcji było tak wielu, że już w pierwszym dniu zabrakło „lajków” i należało je dorobić, a w dniu kolejnym konieczne okazało się uzupełnienie zapasu zakładek z cytatami.

Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy. Już wkrótce zapraszamy do kolejnych zmagań czytelniczych.