17 maja 2017 21:25 | Aktualności

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Z okazji Tygodnia Bibliotek (8-12 maja) biblioteki pielgrzymowickie zorganizowały całotygodniową akcję skierowaną zarówno do dzieci szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Zainteresowane osoby miały okazję, by wziąć udział w różnego typu konkursach oraz zabawach.

W poniedziałek i wtorek na każdego, kto wypożyczył książkę, czekała miła niespodzianka w postaci loterii fantowej.  Ponadto przez cały tydzień uczniowie gimnazjum oraz klas V-VI szkoły podstawowej mogli podejmować biblioteczne wyzwania polegające na wylosowaniu koperty z pięcioma zadaniami. Zakończona zwycięsko misja skutkowała atrakcyjnymi nagrodami.  Najmłodsi czytelnicy zaproszeni zostali do udziału w bibliotecznej przygodzie. Chętni losowali karteczki z zestawem zagadek, które musieli rozwiązać. Z kolei osoby pomysłowe oraz uzdolnione plastycznie miały okazję, by wykorzystać swoje zdolności i zaprojektować logo biblioteki.

Podsumowując, w loterii fantowej wzięło udział około dwustu czytelników, natomiast na wyzwanie biblioteczne odpowiedziało wiele osób, ale tylko trzydziestu uczniów wykonało je do końca. Dużym zainteresowaniem cieszyła się biblioteczna przygoda. Rozwiązano ponad sześćdziesiąt zestawów zagadek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach bibliotecznych.